Internetowe kartki świąteczne

Jeżeli kartka internetowa wydaje się być pomysłem dość oklepanym, to możemy znaleźć inna, e-kartkę świąteczną z animacją. W tym przypadku życzenia zostaną umieszczone na atrakcyjnym, świątecznym tle w ciągłym ruchu. Sieć, dzięki specjalnym programom, daje możliwość internaucie skomponowania sobie dowolnej kartki świątecznej lub kartki internetowej, która niekoniecznie musi być związana tematycznie ze świętami. Możemy wstawić dowolnie wybrane przez nas zdjęcie, które Stanowic będzie tło kartki internetowej, wybrać tekst i dołączyć muzykę.

Takie stworzone przez nas kartki internetowe, czy kartki świąteczne odznaczają się oryginalnością i niepowtarzalnym charakterem. Corocznie kilkaset tysięcy polskich internautów decyduje się na wysłanie właśnie takich kartek. Jak się okazuje , wykonanie takiej kartki internetowej nie jest rzeczą trudną, bo to nic innego, jak przeniesienie normalnej kartki świątecznej w świat wirtualnej rzeczywistości. Obrazek o tematyce świątecznej pokazuje się na naszym ekranie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo – zalety

Jak najprościej zrobić taką kartkę świąteczna, czy kartkę internetową.? Trzeba określić tematykę kartki internetowej. Dostępne są w sieci kartki internetowe z różnych okazji. Następnie należy się zastanowić nad wyborem konwencji, jeśli idzie o grafikę. Czy kartka ma być typową kartką świąteczna z elementami świątecznymi, czy raczej może być utrzymana w konwencji żartobliwej, a może abstrakcyjnej. Kiedy już zdecydowaliśmy się na konwencję, musimy ułożyć życzenia. Gdy mamy już przygotowany tekst życzeń musimy go wpisać lub wkleić w odpowiednie pole na kartce internetowej lub kartce świątecznej.

Jeśli nie mamy gotowych życzeń na kartkę świąteczną lub kartkę internetową, zawsze możemy skorzystać z już istniejących tekstów. Znajdziemy ich w sieci całe mnóstwo. Został już tylko ostatni etap, czyli wysłanie kartki internetowej do adresata. W tym celu należy wprowadzić adres jego poczty elektronicznej i wysłać kartkę internetowa. Kartki internetowe ze zdjęciem są podstawowymi kartkami świątecznymi najczęściej wysyłanymi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Strony internetowe z kartkami

W każdej kulturze składanie sobie życzeń stanowi niezwykle ważny element tradycji. Składając komuś życzenia podkreślamy jak ważna jest dla nas dana osoba i wyrażamy w ten sposób nasz do niej szacunek. Kiedyś mogliśmy częściej niż dziś składać życzenia osobiście lub używając do tego celu kartek świątecznych lub innych okolicznościowych, dziś całkowicie się to zmieniło. Kartek świątecznych piszemy coraz mniej. To wszystko za sprawą upowszechnienia się nowych technologii oraz rozwojowi sieci internetowej.

Życzenia online stały się dziś niezwykle popularne. Kartki internetowe wyparły tradycyjne kartki świąteczne wysyłane drogą pocztową. Kartki internetowe to prawie natychmiastowy odbiór życzeń przez adresata. Nie wymagają żadnego zachodu, nawet wychodzenia z domu, jak w przypadku tradycyjnej kartki świątecznej, po którą należy udać się do kiosku czy innego punktu sprzedaży. Kartki internetowe mamy w zasięgu reki i życzenia na nich możemy dowolnie modyfikować. Nie trzeba, jak w przypadku kartek świątecznych tradycyjnych żadnych znaczków, czy kopert.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Tradycyjne kartki świąteczne

Tradycyjnie wysyłane kiedyś kartki świąteczne były drukowane na papierze. Zawierały okolicznościowe obrazki, w zależności od przeznaczenia. Kartki świąteczne miały elementy świąteczne. Były to choinki, Mikołaje, bombki, dużo śniegu. To były symbole świąt Bożego Narodzenia, natomiast obrazki związane z Wielkanocą przedstawiały pisanki, kurczaczki, zajączki i inne elementy związane z Wielkanocą. Inne obrazki, przeważnie kwiatowe, miały kartki posyłane z życzeniami imieninowymi, czy urodzinowymi.

Podobnie rzecz się przedstawia, gdy zamiast papierowych kartek świątecznych posyłamy wirtualne kartki internetowe. Tez wyszukujemy odpowiedniej grafiki, dostosowanej do rodzaju święta. Jeśli idzie i kartki internetowe , to mamy większe możliwości, bo możemy sami je tworzyć. Na wybranym tle sami komponujemy elementy i dlatego kartki internetowe mają więcej elementów osobistych. Dziś te papierowe kartki świąteczne stają się już reliktem, bo miejsce ich zajęły piękne, często animowane, kartki internetowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Boże Narodzenie to taki okres, w którym wszyscy składają sobie życzenia nie tylko przy wigilijnym stole, ale również przesyłając sobie kartki świąteczne. Z ubolewaniem należy stwierdzić, że zwyczaj ten zanika . Spowodowane jest to wieloma czynnikami. Po pierwsze znaczki coraz to droższe, a ponadto kartki świąteczne posyłamy droga pocztową i nie zawsze docierają one na czas. Wiele osób wysyła życzenia droga sms-ową wysłać niezliczoną ilość kartek internetowych.

Kartki internetowe są dostępne dla odbiorcy prawie natychmiast, wystarczy, że otworzy pocztę i już może czytać nasze życzenia. Nie ma znaczenia jaką drogą nasze życzenia maja dotrzeć do adresata, czy to będą wysłane poczta tradycyjne kartki świąteczne, czy kartki internetowe, ważna jest pamięć i ciepłe słowa skierowane do kogoś , kto jest nam bliski. Wiadomo, że kartka świąteczna papierowa może przez jakiś czas leżeć na widocznym miejscu i przypominać nam osobę, od której ją otrzymaliśmy , a kartkę internetowa po jakimś czasie wyrzucimy do wirtualnego kosza.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com